Żurek Darek

Żurek Darek
Instruktor:
Żurek Darek
O mnie:
Urodziłem się w Krakowie a wychowywałem częściowo w Zakopanem. Moi rodzice, którzy byli sportowcami przekazali mi miłość do gór. W wieku 14 lat miałem już na koncie większość tatrzańskich szlaków. Mając 15 lat przeczytałem książkę „Moje Góry” Waltera Bonattiego i postanowiłem, że będę się wspinał. Był to rok 1985. Od tej pory wspinanie i wszystko co jest związane z górami, stało się moim sensem życia. Na samym początku mojej fascynacji wspinaniem, uległem poważnemu wypadkowi, który uświadomił mi jak ważną rzeczą jest profesjonalne podejście do szkolenia, bezpieczeństwa i przygotowania w tym sporcie. W 1988 roku zapisałem się do Klubu Wysokogórskiego w Krakowie. W 1989 ukończyłem kurs skałkowy i rozpocząłem szkolenie tatrzańskie.

Od 1991 roku należałem do nowo powstałej, pierwszej w Polsce, Sekcji Wspinaczkowej KS Korona Kraków. Przez wiele kolejnych lat, mając styczność z wybitnymi wspinaczami tamtego okresu i nasiąkając specyficzną atmosferą „piwnicy” i Zakrzówka, moim celem pozostawało podnoszenie poziomu we wspinaczce skałkowej i poszerzanie wiedzy na temat treningu.

Po 19 latach zbierania doświadczenia w różnych górach i rejonach wspinaczkowych, zostałem instruktorem wspinaczki z uprawnieniami MENiS . W 2004 roku założyłem Szkołę Wspinania „KLAMA”. W kolejnych latach podnosiłem swoje kwalifikacje szkoleniowe i doświadczenie instruktorskie. W 2007 roku zostałem licencjonowanym ekiperem PZA, a w roku 2010 Instruktorem Wspinaczki Skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

Nadal staram się podnosić swój poziom wspinaczkowy i zajmować się wieloma formami wspinania, począwszy od wspinania sportowego i tradowego, boulderingu, drytoolingu i wspinania na lodospadach, aż po wspinaczkę zimową. Mając już spore doświadczenie wspinaczkowe i szkoleniowe, chętnie dzielę się swą wiedzą na prowadzonych przeze mnie kursach wspinania i treningach wspinaczki sportowej.

Telefon:
601 254 299
Stopień instruktorski:
Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA
  • Żurek Darek
  • Żurek Darek
  • Żurek Darek
  • Żurek Darek