Sztaba Piotr

Sztaba Piotr
Instruktor:
Sztaba Piotr
O mnie:
Urodziłem się w 1972 roku. Pomimo zawiłości życia, busolę życia od wczesnej młodości skierowaną miałem na skały i góry. W czasie ponad 26 lat wspinania nie odpuściłem żadnego sezonu spędzając go w skałach Europy, Ameryki , oraz w górach: Szkocji, Skalistych, Atlasu, Dolomitach, Alpach, Pamirze, Axu, Karakorum i oczywiście w Tatrach.

W górskim i skalnym świecie przeżyłem fascynacje bulderingiem, wspinaniem sportowym, draytoolingiem, wspinaniem górskim, zimowym , skiturami, speleologią i w końcu wspinaniem wyprawowym czy eksploracyjnym.. Każdy z tych rozdziałów aktywności górskich nie były dla mnie krótkim epizodem a wieloletnią przygodą. Wszystkie te doświadczenia zaprocentowały na wyprawach w Górach Skalistych, do Axu w Pamirze, na turnię Changi w Karakorum, czy narciarsko na siedmiotysięcznik Mustang Atę w Urguskiej części Karakorum.

Jestem współautorem szeregu nowych dróg w górach i skałach i ciągle aktywnym wspinaczem.

Doświadczenie szkoleniowe i pracy z ludźmi zdobyłem szkoląc kilkanaście lat jako trener, szef szkoleń czy kierownik projektów w firmie szkoleniowej Pathways. Teraz jako instruktor taternictwa wiem, że na pewno robię to co lubię, czuję że do tego dojrzałem, a wcześniejsze doświadczenia zawodowe i życiowe są często bardzo pomocne.
Minęło wiele lat ale gdy myślę o wymarzonych wakacjach to jest to cały czas namiot na alpejskiej łące i duża piękna ściana nad nim.

Telefon:
663 555 335
Stopień instruktorski:
Instruktor Taternictwa PZA