Porada Dariusz

Porada Dariusz
Instruktor:
Porada Dariusz
O mnie:
Początek mojego wspinania to wyjazd na Jurę z Harcerskim Klubem Taternickim z Katowic w roku 1973. Kurs skałkowy organizowany przez Klub Wysokogórski w Katowicach rozpoczął moją przygodę ze wspinaniem. W Tatry wspinaczkowo pojechałem w 1977, gdzie ukończyłem szkolenie taternickie w tzw. Betlejemce. Działałem w jaskiniach jurajskich i tatrzańskich oraz systemach jaskiniowych w Rumunii. Ale zawsze pociągały mnie Tatry wspinaczkowo latem i zimą, tu też wspinałem się najwięcej. Wspinałem się w Alpach i Dolomitach oraz w wielu ogródkach skałkowych. Do teraz, aktywnie się wspinam, bo ciągle to lubię. Preferuje klasyczne wspinanie na własnej asekuracji.

W 1987 roku uzyskałem podstawowy stopień instruktora Polskiego Związku Alpinizmu. Biorąc udział w kursach instruktorskich uzyskałem kolejne kwalifikacje. Szkoliłem nieprzerwanie przez wiele lat latem i zimą na szkoleniach centralnych jak i na obozach klubowych.

Od 1977 roku należę do Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Przez wiele lat byłem szefem komisji szkolenia w klubie. Wielokrotnie kierowałem klubowymi obozami szkoleniowymi oraz kursami skałkowymi i kursami taternickimi. Szkolę również na kursach dla przyszłych instruktorów. Od roku 2001 do 2007 działałem w zarządzie PZA jako przewodniczący komisji szkolenia.

Telefon:
531 600 191
Stopień instruktorski:
Instruktor Taternictwa PZA