Mielnikow Paweł

Mielnikow Paweł
Instruktor:
Mielnikow Paweł
O mnie:
Przygodę ze wspinaniem rozpocząłem, wraz z ukończeniem kursu skałkowego w KW Kraków w 2003 roku. Było to dla mnie naturalnym rozwinięciem górskiej pasji, która istnieje u mnie od najmłodszych lat. Wspinaczka stała się dla mnie, również bodźcem do poznawania świata, innych kultur i podróży, które to inspirują mnie do dalszych wyzwań i pokonywania trudności, nie tylko wspinaczkowych, ale również tych życiowych.

Wspinanie jest dla mnie formą sztuki, odmianą skalnego baletu, niewybaczającego błędu, wymagającego skupienia i koncentracji. Uczącego pokory do otaczającej nas przyrody i świata, kuźnią charakterów oraz wielkim rezerwuarem pozytywnej energii, uwalniającej się w chwili pokonania swoich lęków, ukończenia drogi, czy w momencie zrobienia trudnego ruchu, nad którym tak długo się pracowało.

Swoje umiejętności oraz wiedzę, rozwijałem wspinając się w Tatrach, Alpach, Dolomitach oraz innych rejonach europejskich, a także w bardziej odległych i egzotycznych miejscach znajdujących się poza Europą.

Największym sentymentem zawsze darzyłem wspinaczkę wielowyciągową w górskim otoczeniu, w czym najbardziej się realizuję. Jednak nie pogardzę również innymi formami tego pięknego sportu, jak wspinanie skałkowe czy wspinanie po małych formach skalnych, a w ramach treningu pojawię się też na ściance wspinaczkowej. Staram się z każdej formy wspinaczki wyciągnąć jakąś lekcję, tak aby lepiej się rozwijać i swoje doświadczenie móc lepiej przekazać innym.

Obecnie oprócz czynnego wspinania, zajmuję się szkoleniami, prowadząc Szkołę Wspinania CERRO.

Szkolę od 2009 roku jako Instruktor Sportu o specjalizacji Wspinaczka Skałkowa, a od 2012 roku jestem Instruktorem Wspinaczki Skalnej PZA.

Ucząc wspinania staram się przekazać swoją pasję kolejnym uczestnikom kursów, ucząc ich jak wspinać się bezpiecznie i czerpać z tego radość.

Telefon:
501 937 021
Stopień instruktorski:
Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA
  • Mielnikow Paweł
  • Mielnikow Paweł
  • Mielnikow Paweł
  • Mielnikow Paweł