Jabłoński Mateusz

Jabłoński Mateusz
Instruktor:
Jabłoński Mateusz
O mnie:
Jestem wspinaczem od ponad połowy mojego życia i przez cały czas czerpię wielką satysfakcję zarówno z boulderingu, wspinaczki skalnej, jak również z szeroko pojętego alpinizmu – zarówno latem jak i zimą. Choć akurat zimą więcej czasu poświęcam nartom, na których poza jazdą na stoku, uwielbiam wyczyniać pozatrasowe “harce”. Pasja związana ze sportami górskimi, w szczególności różnymi rodzajami wspinaczki, narciarstwa w wielu odmianach i kilku innych (speleologia, paralotniarstwo, kolarstwo) oraz chęć zarażania innych górskimi pasjami kilka lat temu pchnęły mnie bliżej gór. Ze stolicy Wielkopolski przeniosłem się do podnóża naszej granitowej perełki wspinaczkowej- Gór Sokolich (Sokolików).

Wielka radość, pozytywne emocje, pokonywanie własnych słabości, rozwój ciała i ducha oraz wiele innych doznań jakie towarzyszą nam przy wspinaniu oczarowały mnie już w czasach gdy rozpoczynałem (na poznańskiej Cytadeli) przygodę ze wspinaniem (jesienią 1997 r.). Po kilku latach pracy nad sobą doszedłem do wniosku, że nie małą radość sprawia dzielenie się pasją z innymi i w 2003 roku zacząłem prowadzić swoje pierwsze zajęcia na “panelu”. Od 2006 roku jako instruktor rekreacji we wspinaczce szkoliłem w skałach. W 2010 roku uzyskałem stopień instruktora sportu we wspinaczce, a od końca 2012 roku z dumą należę do grona instruktorów wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.
Od kilku sezonów praca szkoleniowa, na ścianach wspinaczkowych w Poznaniu i Wrocławiu, od wiosny do jesieni w skałach oraz zimą na nartach, to moja wizja nie tylko na czas wolny, ale i na życie zawodowe. W przypadku nart, moja pasja również przeistoczyła się w sposób na życie- zdobyłem stopień Instruktora SITN PZN. Szczęśliwie, nieustannie udaje mnie się łączyć pasję z pracą, nie rezygnując ze swojego rozwoju. Od wielu lat, co sezon, odnotowuję swój progres zarówno we wspinaniu i narciarstwie. Kiedy tylko mogę, wspinam się w skałach Polski i Europy oraz w górach o charakterze Alpejskim.

Uwielbiam asystować przy pierwszych krokach, ale również stymulować dalszy rozwój swoich podopiecznych na ściankach wspinaczkowych, w skałach i na stokach! Zapraszam Was na szkolenia prowadzone przeze mnie, w ramach mojej Szkoły Wspinaczki WSPINART.

Telefon:
509 520 250
Stopień instruktorski:
Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA
  • Jabłoński Mateusz
  • Jabłoński Mateusz
  • Jabłoński Mateusz
  • Jabłoński Mateusz
  • Jabłoński Mateusz